Biblioteksbussens turlista

15, 17, 18 och 19 januari kör Bokbilen på Biblioteksbussens turer. Kvällsturen tisdag 16 januari är inställd. Det beror på att den nya bussen ska göras i ordning.

Under Mobila biblioteken hittar du nu information om Biblioteksbuss/Bokbuss, Bokbil och Boken kommer

Turlista för biblioteksbussen 2018

Udda vecka

 

Jämn vecka

 

 Måndag

 

Måndag

 

 Vallda   församlingshem

15.05 - 15.25

Hanhals Skanslyckan

15.00 - 15.25

 Limmanäsvägen

15.50  -16.10

Äskatorp

15.40 - 16.05

 Ålgårda

16.45 - 17.05

Rinna

16.45 - 17.05

 Rörsjö,   Hultabackavägen

17.10 - 17.30

Åminnared

17.20 - 17.35

 Nåkälla

17.45 - 18.05

Förlanda församlingshem

17.40 - 18.00

 Rygga

18.15 - 18.35

Axtorp

18.05 - 18.25

 Håbergsvägen

18.45 - 19.10

Gällinge skola

18.30 - 18.45

   

Sannatorpsvägen

19.10 - 19.30

 Tisdag

 

Tisdag

 

 Svesgård

15.10 - 15.25

Sidensvansvägen

15.45 - 16.05

 Kungsfågelvägen

15.30 - 15.50

Dalavägen/Kattekullevägen

16.10 - 16.25

 Agnsjödal

16.25 - 16.40

Älvsåkersgården

16.30 - 16.50

 Långenäs

16.50 - 17.10

Lindströmsvägen

17.15 - 17.45

 Öjersbo

17.15 - 17.40

Alafors, Bäckängsvägen

18.00 - 18.30

 Röshult

17.45 - 18.00

Björkris

18.45 - 19.15

 Rågdal

18.15 - 18.30

 

 

 Fjälebo

18.35 - 18.50

 

 

 Alafors,   Storåvägen

19.00 - 19.30

 

 

 Onsdag

 

Onsdag

 

 Halla

15.15 - 15.35

Släp, Ekenäs

15.00 - 15.20

 Lerkil,   Ängåsvägen

16.00 - 16.20

Bukärr, V. Särövägen

15.30 - 15.50

 Rörmöstv,   Skiftekärrsv

16.35 - 16.55

Särö, Sunnegärde

16.00 - 16.20

 Dyrestensvägen

17.10 - 17.30

Orrevik

17.10 - 17.30

 Vallda   Strandrågsväg

17.35 - 17.55

Draget

17.50 - 18.20

 Bråtås Sophies   väg

18.05 - 18.30

Vallda centrum, Målvägen

18.45 - 19.15

 Vallda centrum, Målvägen

18.45 - 19.15

 

 

 Torsdag

 

Torsdag

 

 Förskola   Grunden

14.50 - 15.10

Västra Hagen

15.35 - 15.55

 Vickan

15.30 - 15.55

Vässingsö

16.35 - 16.55

 Råö, Östra   Arvidsgårdsv.

16.15 - 16.30

Ledets väg

17.10 - 17.30

 Råö, Vändplan

16.35 - 16.50

Liden, Mejerivägen

17.40 - 18.00

 Lunnaberg

17.30 - 17.50

Sevedalen, Fåraböliden

18.10 - 18.30

 Håkulla

17.55 - 18.20

Gräppås, Lyngfjällsvägen

18.45 - 19.10

 Buerås

18.30 - 18.55

Heberg, Åsekullevägen

19.20 - 19.45

 Gräppås   Tjäderkullevägen

19.10 - 19.35

 

 

 

 

Fredag

 

 

 

Voxlöv

15.30 - 15.50

 

 

Ubbhult

16.15 - 16.35

 

 

Allarängen,     Snickerifabriken

16.50 - 17.15

 

 

Hjälm, Pålsabacken

17.25 - 17.45

 

 

Hjälm, fotbollsplan

17.50 - 18.10

 

 

Tölö ängar,   Äppelrosvägen

18.20 - 18.45