Turlistor

Hållplatsen Forsvägen/Hålabäcksvägen är indragen p.g.a. ombyggnation. Hållplatsen kommer inte att tas i bruk igen.

Biblioteksbussens turlista

Udda vecka
Måndag - biblioteksbussen Vallda församlingshem 15.05 - 15.25
Limmanäsvägen 15.50 - 16.10
Ålgårda 16.45 - 17.05
Rörsjö, Hultabackavägen 17.10 - 17.30
Nåkälla 17.45 - 18.05
Rygga 18.15 - 18.35
Håbergsvägen 18.50 - 19.10
   
Måndag - biblioteksbilen Södra Annebergsvägen
Datumen 19 okt,
16 nov, 14 dec
16.00 - 17.00
   
Tisdag Kållasgårdsgatan/Smeagatan 15.15 - 15.45
Kungsfågelvägen 16.00 - 16.20
Agnsjödal 16.40 - 16.55
Långenäs 17.10 - 17.35
Öjersbo 17.40 - 18.05
Rågdal 18.15 - 18.30
Fjälebo 18.35 - 18.50
Alafors, Storåvägen 19.00 - 19.30
   
Onsdag Halla 15.15 - 15.35
Lerkil, Ängåsvägen 16.00 - 16.20
Rörmöstv./Skiftekärrsv. 16.35 - 16.55
Dyrestensvägen 17.10 - 17.30
Vallda, Strandrågsvägen 17.35 - 17.55
Bråtås, Sophies väg 18.05 - 18.30
Vallda centrum, Målvägen 18.45 - 19.15
   
Torsdag - biblioteksbussen Vickan 15.30 - 16.00
Råö, Östra Arvidsgårdsv. 16.15 - 16.30
Råö, Vändplan 16.35 - 16.50
Lunnaberg 17.30 - 17.50
Håkulla 17.55 - 18.20
Buerås 18.30 - 18.55
Gräppås, Tjäderkullevägen 19.10 - 19.35
   
Torsdag - biblioteksbilen Äskatorp 16.00 - 16.20
Dotetorp 16.35 - 16.55
Torpa Kvarnväg 17.10 - 17.30
Idala 18.15 - 18.35
Stuv 18.45 - 19.05
Jämn vecka
Måndag Hanhals Skanslyckan 15.45 - 16.10
Rinna 16.55 - 17.15
Åminnared 17.30 - 17.50
Förlanda församlingshem 17.55 - 18.15
Axtorp 18.20 - 18.40
Gällinge skola 18.45 - 19.30
   
Tisdag Sidensvansvägen 15.45 - 16.05
Dalavägen/Kattekullevägen 16.10 - 16.30
Lindströmsvägen 16.50 - 17.15
Alafors, Bäckängsvägen 17.30 - 18.00
Björkris 18.15 - 18.45
Hede, Nidingevägen 18.55 - 19.20
   
Onsdag Släp, Ekenäs 15.00 - 15.20
Bukärr, V. Särövägen 15.30 - 15.50
Särö, Sunnegärde 16.00 - 16.20
Orrevik 17.10 - 17.30
Draget 17.50 - 18.20
Vallda, Målvägen 18.45 - 19.15
    
Torsdag Västra Hagen 15.10 - 15.30
Vässingsö 16.00 - 16.20
Röda holme 16.35 - 16.55
Ledets väg   17.10 - 17.30
Liden, Mejerivägen 17.40 - 18.00
Sevedalen, Fåraböliden 18.10 - 18.30
Gräppås, Lyngfjällsvägen 18.45 - 19.10
Heberg, Åsekullevägen 19.20 - 19.45
   
Fredag Kolla, Solstensvägen 15.10 - 15.35
Voxlöv 15.50 - 16.10
Ubbhult 16.45 - 17.05
Hjälm, Pålsabacken 17.25 - 17.45
Hjälm, fotbollsplan 17.50 - 18.10
Tölö ängar, Havtornsvägen 18.20 - 18.45