Biblioteksbussens turlista

Frillesås bibliotek har stängt hela sommarlovet från 15/6. Det gäller även meröppet. Läs mer om stängningen

Turlista för biblioteksbussen 2018

Biblioteksbussens hållplatser - karta

Turlista från och med 9 augusti 2018

Udda vecka

 Måndag

 

 Vallda församlingshem 15.05 - 15.25
 Limmanäsvägen 15.50  -16.10
 Ålgårda 16.45 - 17.05
 Rörsjö, Hultabackavägen 17.10 - 17.30
 Nåkälla 17.45 - 18.05
 Rygga 18.15 - 18.35
 Håbergsvägen 18.45 - 19.10
   

 Tisdag

 

 Svesgård 15.10 - 15.25
 Kungsfågelvägen 15.30 - 15.50
 Agnsjödal 16.25 - 16.40
 Långenäs 16.50 - 17.10
 Röshult 17.15 - 17.30
 Öjersbo 17.35 - 18.05
 Rågdal 18.15 - 18.30
 Fjälebo 18.35 - 18.50
 Alafors, Storåvägen 19.00 - 19.30

 Onsdag

 

 Halla 15.15 - 15.35
 Lerkil, Ängåsvägen 16.00 - 16.20
 Rörmöstv./Skiftekärrsv. 16.35 - 16.55
 Dyrestensvägen 17.10 - 17.30
 Vallda, Strandrågsväg 17.35 - 17.55
 Bråtås Sophies väg 18.05 - 18.30
 Vallda centrum, Målvägen 18.45 - 19.15

 Torsdag

 

 Förskola Grunden 14.50 - 15.10
 Vickan 15.30 - 15.55
 Råö, Östra Arvidsgårdsv. 16.15 - 16.30
 Råö, Vändplan 16.35 - 16.50
 Lunnaberg 17.30 - 17.50
 Håkulla 17.55 - 18.20
 Buerås 18.30 - 18.55
 Gräppås, Tjäderkullevägen 19.10 - 19.35

 

 

Turlista från och med 9 augusti 2018

Jämn vecka

 Måndag

      
 Hanhals Skanslyckan     15.00 - 15.25   
 Äskatorp     15.40 - 16.05   
 Rinna     16.45 - 17.05   
 Åminnared     17.20 - 17.35   
 Förlanda församlingshem     17.40 - 18.00   
 Axtorp     18.05 - 18.25   
 Gällinge skola     18.30 - 18.45   
 Sannatorpsvägen     19.10 - 19.30   
        

 Tisdag

       
 Södra Annebergsvägen     15.10 - 15.40   
 Sidensvansvägen     15.45 - 16.05   
 Dalavägen/Kattekullevägen     16.10 - 16.30   
 Lindströmsvägen     16.50 - 17.15   
 Alafors, Bäckängsvägen     17.30 - 18.00   
 Björkris     18.15 - 18.45   
 Hede, Nidingevägen  18.55 - 19.20   
              

  Onsdag   

       
 Släp, Ekenäs     15.00 - 15.20   
 Bukärr, V. Särövägen     15.30 - 15.50   
 Särö, Sunnegärde     16.00 - 16.20   
 Orrevik     17.10 - 17.30   
 Draget     17.50 - 18.20   
 Vallda Målvägen     18.45 - 19.15   
          

 Torsdag   

       
 Västra Hagen     15.35 - 15.55   
 Vässingsö     16.35 - 16.55   
 Ledets väg     17.10 - 17.30   
 Liden, Mejerivägen     17.40 - 18.00    
 Sevedalen, Fåraböliden      18.10 - 18.30    
 Gräppås, Lyngfjällsvägen      18.45 - 19.10    
 Heberg, Åsekullevägen     19.20 - 19.45   
               

 Fredag   

   
 Kolla, Solstensvägen      15.10 - 15.35    
 Voxlöv      15.50 - 16.10    
 Ubbhult      16.45 - 17.05    
 Hjälm, Pålsabacken      17.25 - 17.45    
 Hjälm, fotbollsplan      17.50 - 18.10    
 Tölö ängar, Havtornsvägen      18.20 - 18.45